Suave | 27.07.2013

Vanessa wzięła pierwszą dojrzałą rolę w jej nowym Filmie The Frozen Ground. Bazaar porozmawiał z nią na temat zmiany z aktorki dziecięcej i o trudach grania prawdziwej prostytutki Cindy Paulsen.
The Frozen Ground oparty jest na prawdziwej historii seryjnego mordercy z Alaski – Roberta Hansena. Wyreżyserowany przez Scotta Walkera film z Johnem Cusackem jako Hansenem – szanowanym ojcem rodziny, który porywał kobiety w wieku 17-24, leciał z nimi w dzicz i polował na nie. Film stawia seryjnego mordercę (Cusack) przeciwko stanowemu śledczemu Jackowi Halcombe (Nicolas Cage) z 17-letnią Cindy Paulsen (Vanessa Hudgens) – prostytutkę i jedyną ofiarę, która uciekła.
Znana z trylogii High School Musical i Spring Breakers Hudgens opowiada Bazaar o graniu prawdziwej osoby i jak to jest doświadczać gry z takimi aktorami jak John Cusack i Nicolas Cage.

Co pierwsze zainteresowało Cię w tym filmie?
Postacie takie jak te nie chodzą wokół Ciebie za często. Kocham popychać siebie, ponieważ to jedyna droga, aby się rozwijać. Kiedy poznałam reżysera (Scott Walker) był niesamowitym pasjonatem filmu i od tego momentu wiedziałam, że muszę być jego częścią.

Jakie było największe wyzwanie w zagraniu Cindy?
Bycie wrzuconym do ciemnego świata, grając prostytutkę i striptizerkę – kogoś bez miłości do siebie. Jako aktorka chciałam zagrać rolę, która mnie popchnie i zaskoczy.
Scena gwałtu była zdecydowanie najtrudniejsza. Kiedy to nagrywaliśmy reżyser chciał, abyśmy poszli na całość. John był za tym tak samo jak ja. Stworzyliśmy piwnicę Roberta Hansena taką jaka była, więc to były bardzo surrealistyczne odczucia – patrzyłam na te same rzeczy na które patrzyły tamte dziewczyny. To był szalony moment, odczuwanie tych samych emocji, które one musiały odczuwać.

Czy poznałaś prawdziwą Cindy?
Spotkałam się z nią na weekend w LA. Opowiedziała mi o swoim życiu – od najwcześniejszych wspomnień do momentu, w którym jest teraz. Spędziłam również trochę czasu z detektywem Jackem Halcombe. Odtworzył mi rzeczywiste taśmy nagrane podczas zeznań Cindy, które pomogły mi wejść w to życie jeszcze głębiej.

Jak to było grać z takimi aktorami jak Cage i Cusack?
To było naprawdę miłe być w stanie grać z tak doświadczonymi weteranami, ponieważ są tak chętni do odkrywania i grania z Tobą. Nauczyłam się dawać i iść na całość.

Jak było podczas zdjęć na Alasce?
Kiedy pierwszy raz tam przyjechałam była jeszcze jesień i zima nie zdążyła mocno uderzyć. Poszłam na wycieczkę i urzekło mnie piękno Alaski. Jednak, gdy tylko spadł śnieg i zaczął wiać mocny wiatr, a temperatura spadła do -30 zrobiło się trudniej. Surowość Alaski pomogła w odtworzeniu filmu jeszcze bardziej realistycznie.

Jak myślisz, co ten film wniesie do Twojej kariery aktorskiej?
Mam nadzieję, że ludzie zobaczą mnie w nowym świetle. Lubię się przekształcać w nowe role i mam nadzieję, że ludzie zupełnie inaczej będą mnie postrzegać po roli Cindy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *