Bartel | 19.05.2012

Vanessa

Pochodzenie: Żeńskie imię pochodzenia literackiego, stworzone przez irlandzkiego pisarza Jonathana Swifta od pierwszych sylab imienia i nazwiska jego przyjaciółki Esther Vanhomrigh. Nie ma męskiego odpowiednika. W Polsce imię zostało nadane po raz pierwszy w latach 60. XX wieku.
Polski odpowiednik: brak
Znaczenie: Osoba tryskająca pomysłami i gotowa do każdych zmian w swoim życiu. Dyplomatka o przyjemnym sposobie bycia. Nie lubi samotności, w swym życiu potrzebuje kontaktu z drugą osobą dlatego najlepiej czuje się w dużych zbiorowościach. Nie wdaje się w spory, zawsze bierze pod uwagę zdanie przeciwnika, doskonale potrafi rozładować konfliktowe sytuacje. Kluczem do szczęścia dla niej jest znalezienie odpowiedniego partnera i spełnienie się w tym związku. Gdy założy rodzinę zrobi wszystko by panowała w niej zgoda, radość i poczucie bezpieczeństwa. Z języka greckiego Vanessa oznacza motyl.
Skróty: Vanesska, Van, Vee, V, Nessa
Imieniny: 22 Kwiecień

Anne

Pochodzenie: Imię żeńskie pochodzenia hebrajskiego, które tłumaczy się jako „pełna wdzięku, łaski”. Imię występujące w Starym i Nowym Testamencie, popularne w wielu krajach.
Polski odpowiednik: Anna (imię powstało od imienia Hanna)
Znaczenie: Osoba niezwykle oddana współmałżonkowi, dzieciom i całemu domowi. Nie przecenia towarzystwa, lecz także nie stroni od znajomości. Wrażliwa na uroki krajobrazu i piękno wnętrz domowych. Lubi spokój, zgodę i harmonię we własnym środowisku. Jest bardzo umuzykalniona. Potrafi postępować jak dyplomata, choć zdarza się, że swoim naiwnym zachowaniem wszystko burzy. Posiada umiejętności naśladowcze.
Skróty: Ann
Imieniny: 26 lipca