Bartel | 25.05.2012

Sucker Punch to amerykański film akcji, fantasy z 2011 roku, wyreżyserowany przez Zacka Snydera przy współpracy z Steve Shibuya. To pierwszy film Snydera na podstawie oryginalnego scenariusza. W filmie zagrały takie gwiazdy jak: Emily Browning, Abbie Cornish, Jena Malone, Vanessa Hudgens, Jamie Chung oraz Carla Gugino. Głównym wątkiem jest opowieść dziewczyny, która trafia do zakładu psychiatrycznego i aby uniknąć cierpienia lobotomii planuje ucieczkę. Film został wydany w tradycyjnych kinach jak i IMAX w Stanach Zjednoczonych o północy w dniu 25 marca 2011 roku. Pomimo marnych recenzji, film miał był umiarkowany sukces kasowy.
Sucker Punch został wydany na DVD i Blu-ray w dniu 28 czerwca 2011. Film wylądował na #1 pozycji najlepiej sprzedających się płyt DVD i królował przez 4 tygodnie. W Ameryce sprzedano ponad milion kopii w dniu premiery.

Opis filmu

Historia rozgrywa się w latach 50. XX wieku. Baby Doll (w tej roli Emily Browning) zostaje umieszczona przez ojczyma w zakładzie psychiatrycznym. Za pięć dni ma przejść zabieg lobotomii. W tym czasie dziewczyna kreuje alternatywny świat, w który ucieka, gdy tylko popłynie muzyka. Tam dowiaduje się, w jaki sposób może uciec z zakładu, by uniknąć „zabiegu”. Musi odnaleźć 5 rzeczy, dzięki którym może jej się to udać. Pomagają jej cztery pacjentki szpitala: Sweet Pea, Rocket, Amber i Blondie (w tej roli Vanessa).