Bartel | 25.05.2012

Podróż na Tajemniczą Wyspę (ang. Journey 2: The Mysterious Island) to amerykański przygodowy science fiction film z 2012 roku wyprodukowany przez Warner Bros. Pictures zrobiony w 3D, wyreżyserowany przez Brada Peytona i jest on kontynuacją filmu z 2008 roku Podróż do Wnętrza Ziemi. Tak jak pierwsza część tak i druga jest oparta na powieści Julesa Verne. W filmie zagrały takie sławne postaci jak Dwayne Johnson, Michael Caine, Josh Hutcherson, Vanessa Hudgens, Luis Guzmán i Kristin Davis. Film kręcony był w ośmiu miejscach w Oahu na Hawajach, w różnych częściach Waimea Valley i Kualoa Ranch oraz w Wilmington w Północnej Karolinie od 10 stycznia do 10 lutego 2011. Swoją światową premierę film miał 10 lutego 2012, a w ciągu pierwszego weekendu zarobił 27,3 milionów dolarów co dało mu trzecią pozycję na liście najchętniej oglądanych.

Opis filmu

Sean Anderson (Josh Hutcherson) zostaje złapany przez policję po próbie ucieczki z ośrodka badawczego, gdzie próbował uzyskać dostęp do transmisji sygnału, który był za słaby by złapać go poza budynkiem. Eskortowany do domu przez ojczyma Hanka Parsonsa (Dwayne „The Rock” Johnson). Okazuje się, że tajemnicze sygnały jakie otrzymywał Sean to niepoukładane znaki, które próbuje rozszyfrować. Hank próbuje nawiązać więź z jego pasierbem, rozwiązuje kod, który mówi o tym by znaleźli wyspę Treasure. Sean i Hank od razu udają się na wyspę Palau.
Po przybyciu na wyspę wynajmują śmigłowiec prowadzony przez Gabato (Luis Guzman) i wraz jego córką Kailani (Vanessa Hudgens) w której od razu Sean zaczyna się podkochiwać ruszają w podróż. Podczas lotu śmigłowiec zostaje trafiony przez piorun i trafia na tajemnicza wyspę, gdzie wszystkie małe stworzenia są duże, a małe – duże. Następnie ścigani są w lesie przez gigantycznego jaszczura, aż wreszcie odnajdują dziadka Seana -Alexander Anderson (Michael Caine), który wysłał wcześniej sygnał do wnuka. Gdy okazuje się, że sygnał radiowy na wezwanie pomocy można wysłać tylko raz na dwa tygodnie, zostaje podjęta decyzja, że pozostaną na miejscu do tego czasu.