Bartel | 24.05.2012

Come Back To Me to pierwszy singiel z debiutanckiego albumu Vanessy Anne Hudges – V. Piosenka została napisana i wyprodukowana przez Antonina Armato oraz Tima James. Singiel został wydany 12. września 2006 roku przez Hollywood Records. Utwór opiera się innym kawałku, „Baby Come Back” (1977) amerykańskiego zespołu Player. Muzycznie Come Back to Me to piosenka pop z mieszanką R&B oraz urbanistycznym brzmieniem połączonym ze smyczkami.

Come Back To Me zebrał ogólnie pozytywne recenzje. Niektórzy krytycy pochwalali inspirację piosenką zespołu Player oraz nadawali utworowi tytuł najlepszego kawałka z całego albumu. Jednak niektórzy krytykowali złą produkcję dźwięku, szczególnie nagromadzenie różnych odgłosów. Utwór zajął 55. pozycję w notowaniu Billboard Hot 100 oraz 18. na liście Pop Songs. Dużo lepiej radził sobie na arenie międzynarodowej, gdzie w kilku krajach znalazł się w ścisłej 20. między innymi: Francji, Włoszech, Nowej Zelandii i Hiszpanii. Towarzyszący mu teledysk został wyreżyserowany przez Chrisa Applebaum. Klip przedstawia pannę Hudgens na kolorowych tłach, biegającą wśród migających żyrandoli oraz przeplatany jest spotkaniami z przyjaciółmi. W teledysku wystąpiła młodsza siostra Vanessy, Stella oraz piesek Shadow.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Tło i kompozycja

Come Back To Me został napisany i wyprodukowany przez Antonina Armato oraz Tima James, znanych z pisania muzyki dla Disneya. Smyczki zostały zaaranżowane przez Nicky Scappa and Read oraz zagrane przez ostatniego. Vanessa śpiewa chórki równolegle z piosenkarką i tekściarką Char Licera. Utwór został zmiksowany przez Serbana Ghenea z Mixstar Studios w Virginia Beach, a mastered przez Steven Marcussen z Marcussen Mastering w Los Angeles. Come Back to Me został wydany jako debiutancki singiel Vanessy 12 września 2006 roku, poprzez dystrybucję cyfrową. 10 października 2006 Contemporary Hit Radio Airplay rozpoczęło nadawanie singla w Stanach Zjednoczonych. 15. Grudnia 2006 został wydany fizycznie w Niemczech, razem z utworem „Don’t Talk”. Trzy dniu później wypuszczono go również w wersji cyfrowej. 2. lutego 2007 roku,w Europie, została wydana rozszerzona wersja Singla na CD, na której miejsce znalazły utwory ‚Come Back To Me’ oraz ‚Too Emotional’, teledysk do singla oraz galeria zdjęć sesji promującej album.
Muzycznie Come Back To Me to mieszanka R&B oraz popu z elementami urbanistycznych uderzeń oraz smyczków i ‚hand claps’. W rozmowie z Madison Chapman z Time for Kids, Hudgens przyznała różnorodność stylów muzycznych znajdujących się na jej debiutanckim albumie, nazywając go „zabawną mieszanką wszystkiego”. Podała „Come Back to Me” jako przykład wielo gatunkowości albumu i określiła je jako „pop i R&B”. Utwór otwiera intro. Bill Lamb z About.com opisał wokal Hudgens jako „luźny” i „przyjazny”.

Opinia krytyków

Piosenka zebrała generalnie pozytywne opinie krytyków muzycznych. Redaktor About.com, Bill Lamb, ocenił singiel na trzy i pół gwiazdki na pięć. Chwalono jej popowe brzmienie i ujmującą osobowość Hudgens, ale skrytykowano go za to, że został wyprodukowany przez ‚fabrykę popu Disneya’. Ponadto Lamb napisał: Mało prawdopodobne jest iż ‚Come Back To Me’ zachowa się długo w pamięci, ale też nie generuje żadnych przykry odczuć. Dodaj go na swoją playlistę, gdy potrzebujesz współczesnego, przewiewnego i lekkiej konfekcji pop… Jasne, jest manipulowany przez establishment muzyki korporacyjnej, ale piosenka jest fajna. W recenzji dla Rhapsody, Nick Cavalieri nazwał singiel jednym z najlepszych utworów na V.

Popularność

W Stanach Zjednoczonych, Come Back to Me zadebiutował na pozycji 79. na liście Billboard Hot 100 w wydaniu z dnia 30 września 2006. Pozycja singla wahała się, kilka raz wypadł z listy aż zajął wreszcie zajął szczytowe dla siebie 55. miejsce na liście z dnia 09 grudnia 2006. Singiel zadebiutował także na liście Pop Songs na miejscu 18 oraz na 22. na liście Pop 100 Airplay, uplasował się również miejscu 57 w Pop 100 i 63. w Radio Songs. W całej Europie, Come Back to Me wypadł lepiej na listach przebojów i zajął miejsce 43. w notowaniu European Hot 100 Singles. We Francji zajął miejsce 12. i pozostał na wykresie w 25 tygodni przed upadkiem. We Włoszech zadebiutował jako numer osiem i pozostał na listach przez dwa tygodnie. Piosenka osiągnęła swój najwyższą pozycję w Nowej Zelandii, gdzie uplasowała się na 6. miejscu i przez pięć tygodni pozostawała w pierwszej dziesiątce hitów, na liście widniała przez 17 tygodni. Piosenka osiągnęła swoje maksimum w ​​Australii na miejscu 36., w Niemczech na 58. i 118 w UK Singles Chart.

Teledysk i występy na żywo

Teledysk do Come Back to Me został wyreżyserowany przez Chrisa Applebaum. Klip został po raz pierwszy pokazany na kanale Disney Channel 25 sierpnia 2006 roku, po premierze The Cheetah Girls 2.
Opis teledysku: Hudgens idzie na plan teledysku, makijażystka ją maluje, później Baby V zmienia swoje buty. Potem zaczyna śpiewać podczas tańca na jasno oświetlonym tle. Następnie, znajduje się w czarnym pokoju z licznymi migającymi żyrandolami. Później pojawia się na czerwonej scenie z kręgami migającymi w różnych kolorach w tle. Następnie, ukazuje się więcej ujęć z ciemnego pokoju, w tym jedno, podczas którego Vanessa kołysze się na żyrandolu. W ostatniej scenie, śpiewa i tańczy na kolorowym tle. Czarno-białe ujęcia jej i jej przyjaciół przeplatają się przez cały klip.
Redaktor Arizona Republic, Bill Goodykoontz napisał, że Hudgens pokazuje nieco dojrzalszą stronę w swoim teledysku. Wersja reżyserska wideoklipu ukazała się na fizycznym wydaniu singla.
W ramach promocji, Hudgens wykonywała utwór Come Back to Me przy wielu okazjach. Po raz pierwszy wykonała swój debiutancki singiel podczas supportowania The Cheetah Girls podczas ich trasy koncertowej The Party’s Just Begun Tour jesienią 2006 roku. 28 września 2006 roku, wystąpiła w telewizji śniadaniowej Good Morning America, a jeszcze tego samego dnia w Live with Regis & Kelly. Zaśpiewała też piosenkę podczas ogólnoświatowej trasy High School Musical: The Concert.