Bartel | 24.05.2012

Sneakernight to piosenka amerykańskiej piosenkarki pop Vanessy Hudgens. Jest to jedyny singiel z jej drugiego albumu Identified. Wyprodukowany przez JR Rotem, był dostępny na iTunes od 27 maja 2008 roku i został wydany w Europie 6 lutego 2009 roku.

Utwór nie zachwycił krytyków, którzy oceniali go jako nieszkodliwy, ale nic nie znaczący utwór dla małych dziewczynek. Jednak podkreślano iż jest idealny na domową imprezę, ‚założyć swoje trampki’ i potańczyć z przyjaciółmi.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Teledysk

Teledysk ukazuje Hudgens na imprezie domowej z grupą przyjaciół ubranych w świecące neonowe tenisówki (Ecko Red Shoes). Rozpoczyna się ujęciem rozmowy przez telefon, zapewne zaproszeniem na imprezę, po czym Hudgens wybiera tenisówki. Następna scena przedstawia Vanessę, gdy ta zauważa jakiegoś chłopaka, jednak została zablokowana przez próbującego zwrócić jej uwagę tańczącego chłopca. W końcu wybranek Hudgens podchodzi do niej i ratuje ją z opresji. Cały klip przeplatają ujęcia Baby V na tle neonowego trampka, tańczącej grupy na ulicy oraz imprezy w domu. Teledysk miał swoją premierę na Disney.com 13 czerwca 2008 roku i podczas programu TRL MTV 1 lipca 2008 roku. Teledysk został wyreżyserowany przez Malcolm Jones.

Wydane wersje

Sneakernight (Digital Single):
01. Sneakernight

Sneakernight (Niemiecka Wersja):
01. Sneakernight
02. Sneakernight (Mr. Mig Retrogroove Edit)
03. Sneakernight (Albert Castillo Radio Mix)

Sneakernight (The Remixes):
01. Sneakernight (Albert Castillo Club Mix)
02. Sneakernight (Albert Castillo Radio Edit)
03. Sneakernight (Mr. Mig Dub)
04. Sneakernight (Mr. Mig Retrogroove Extended Mix)
05. Sneakernight (Mr. Mig Retrogoove Radio Edit)
06. Sneakernight (Mr. Mig Rhythm Tribal Extended)
07. Sneakernight (Mr. Mig Rhythm Tribal Radio Edit)

Informacje

Premiera: 13 czerwiec 2008 (USA); 15 styczeń 2009 (Australia); 6 luty 2009 (Niemcy).
Nagrano w roku: 2008.
Gatunek muzyczny: Dance / Pop.
Czas trwania: 2:59.
Autorzy tekstu: J. R. Rotem, S. Nymoen & L. Solf.
Wydawca: Hollywood Records.

Najwyższe pozycje

Australia: #94.
Kanada: #95.
Niemcy: #98.
USA: #88.