Bartel | 26.05.2012

Przetłumaczyłem dla Was wywiad z Vanessą Hudgens, który niedawno pojawił się na stronie Glamour. Vanessa opowiadała o filmie ‚Spring Breakers‚ i swojej miłości do Jamesa Franco. Zachęcam do lektury, za wszelkie błędy w tłumaczeniu przepraszam.

Artykuł przeprowadzony przez Glamour

Vanessa Hudgens jest gotowa na zamiany! Po wystrzeleniu jej w światła jupiterów w wieku 17 lat kiedy zagrała w High School Musical, skazana była na życie z etykietką gwiazdki Disneya. Teraz Vanessa stara się dokonać odważnego przejścia z dziecięcej gwiazdy do dorosłej aktorki.
Rozpoczęliśmy rozmowę z nią o jej nowej roli szalonej imprezowiczki w ‘Spring Breakers’, nowego filmu prowokacyjnego reżysera Harmony Korine. Film jest o czterech najlepszych przyjaciółkach (jedną z nich jest Selena Gomez), które żyją razem w nudnym akademiku uczelni i są spragnione przygody. Aby się zabawić muszą zdobyć wystarczającą ilość pieniędzy aby móc sfinansować wiosenne wakacje. Nieoczekiwanie spotykają rapera o ksywce „Alien” (grany przez Jamesa Franco), który obiecuje dostarczyć im niezapomnianych wrażeń na które mają nadzieję. Szybko staje się jasne, że za namową nowego przyjaciela dziewczyny są gotowe aby uczestniczyć w przygodzie, której nie zapomną do końca życia.
Mimo wszystkich fanów i paparazzi, którzy próbowali śledzić ją (Vanessę) podczas pobytu na Florydzie na planie filmowym ‘Spring Breakers’, zdobyliśmy ekskluzywną wejściówkę na plan filmowy i mogliśmy spędzić cztery dni z 23-letnią aktorką. Rozmawialiśmy z nią o tym nowym etapie jej kariery, konieczności dobrej zabawy i o tym dla czego jest całkowicie zakochana i pełna respektu w stosunku do Jamesa Franco.

Vanessa, w ‘Spring Breakers’ wszystko wymyka się spod kontroli, nawet Ty okradasz tam ludzi! Nie każdy oczekiwałby takiej roli po Tobie…

Ostatnio uczestniczyłam w kilku projektach, które są ciemniejsze, głębsze i cięższe. Czytając te sytuacje w filmie kiedy nasi bohaterowie okradają ludzi, z dużą ilością szorstkich i ciężkich elementów, po prostu bardzo mi się spodobały. Poczułam, że chciałabym w tym uczestniczyć i pomyślałam, aby zasmakować tego. To była świetna zabawa i chciałam więcej. Moja postać wydaje się być osobą, którą wszyscy uważają za twardą i z trudnym charakterem, jednak ona wciąż jest słodka i rozrywkowa pod spodem tego wszystkiego. Ona wydaj się być propagacją dziewczynki, która wszystkim się ekscytuje. Czuje się jakbym była tego częścią: Pod tymi wszystkimi głębokimi, ciemnymi i ciężkimi postaciami wewnątrz jestem ja, skacząca z radości na rozrywki, które mam.

W jaki sposób usłyszałaś o tym projekcie po raz pierwszy? Czy byłaś zaznajomiona z twórczością Harmony Korine przedtem?

Trochę. Rosario Dawson jest klientem mojego menadżera, a Harmony pracował z nią nad ‘Kids’, filmem który aktualnie jest jednym z ulubionych mojego taty. Jest wielkim fanem twórczości Harmony’ego, więc gdy to doszło do skutku, był bardzo podekscytowany.

Ktoś inny był dołączony do tego projektu?

James Franco był już dołączony, a ja jestem jego wielką fanką. Jestem zdania iż należy wyrażać siebie światu i ewentualnie jeżeli pragniesz czegoś naprawdę mocno to w końcu się to stanie. Więc przez kilka miesięcy ciągle mówiłam sobie „Muszę pracować z Jamesem Franco, Chcę pracować z Jamesem Franco”, a gdy to wyszło, pomyślałam „Zamknij się, musimy sprawić aby tak się stało!”

Czy dzielenie obrazu z nim spełniło twoje oczekiwania?

Kocham go bardzo! On jest tak śmiesznie niesamowity! Jestem porostu zachwycona i zaszokowana. On tworzy silne, w pełni rozwinięte postacie z głębią i tłem. Uwielbia podejmować ryzyko, nie boi się wziąć scenę i przekształcić ją tak jak chce. Na plan przychodzi doskonale przygotowany. On rzeczywiście dużo pracuje nad swoimi postaciami i bardzo zobowiązuje. Porostu go uwielbiam.

Podczas kręcenia tego filmu byłaś ciągle ścigana przez paparazzi. Czy ten rodzaj obecności w mediach odstrasza cię? Szczególnie gdy grasz tak ekstremalną część jak to?

Kiedyś mi to przeszkadzało. Dawniej byłam bardzo skupiona na tym i miało to wpływ na mnie i moją pracę, ale przyszedł moment gdy pomyślałam „Przecież nie zabijam nikogo w moim wolnym czasie!”. Jeśli tylko ja tańczę lub robię co cokolwiek innego lub nawet to że uniosę brwi, sprawi iż więcej ludzi zainteresuje się filmem, to niech tak będzie. Nigdy nie chcę, aby taka uwaga wpływała na moją pracę.

Budowałaś swoją grupę fanów jako gwiazda Disneya w filmie High School Musical. Boisz się, że twoi fani mogą być nieco zszokowani, gdy zobaczą cię w takiej wyraźnej roli?

Zawsze chciałam robić rzeczy, które są zupełnie odmienne. Chcę aby ludzie oglądali filmy i pytali „Wow, to była Vanessa Hudgens?” Moi młodsi fani oczywiście nie będą mogli zobaczyć tego filmu. Staram się umieści go tam, co sprawi że będziesz szczęśliwy. Nie możesz się martwić o wszystko co myślą inni, ponieważ to sprawia że będziesz to nienawidził. Musisz robić rzeczy dla siebie, nie dla kogokolwiek innego. Robię ten film dla siebie i myślę że moim autentyczni fani naprawdę będą się nim cieszyć.

Harmony Korine jest znany z tworzenia tych niezwykle realistycznych portretów amerykańskiej kultury młodzieżowej, ten świat jest prawdopodobnie inny, niż ten w którym żyją Twoi fani…

Nawet jeśli obraz jest inny, to nadal jest światem w którym żyją wszyscy nastolatkowie, co sprawia że jest tak podobny. Każdy miał ten etap w swoim życiu, który teraz wspomina jako „szalony czas”. Kiedy jesteś w tej przestrzeni, nie ma nic lepszego na świecie od tego.

Zgaduję że mówisz z własnego doświadczenia?

Musisz mieć takie czasy! Trzeba skorzystać z okazji, aby uzyskać „szalone wyluzowanie”, a następnie możesz dojrzeć po tym.

To może otworzyć oczy kilku osobom i pomóc im zrozumieć trochę więcej.

Dokładnie! Myślę, że wszyscy będą mogli go (film) obejrzeć i zrozumieć. Nieważne czy zgadzasz się z tym że jest to inna historia. To pokazuje część dorastania, więc każdy może wynieść to, co chce wynieść.

Nie tylko film jest bardzo wyraźny, ale również kostiumy. Słyszałem, że rzadko nosisz coś innego niż bikini…

To jest naprawdę jak pop art. Wszystkie nasze kostiumy są takie jasne i dopasowane do twarzy z różnymi zabawnymi grafikami, które są sprzeczne z tym co gramy. To zabawne jak młodzież w dzisiejszych czasach może robić rzeczy, które są tak szalone, a jednocześnie tak czyste. To taka ramka współczesnego umysłu, w której nie ma miejsca na myślenie o przyszłości i to jest sposób grania naszych postaci. Oni po prostu nie myślą o przyszłości – robią to co uważają za słuszne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *