Bartel | 19.05.2012

Geneza: TeamHudgens.pl powstała w wyniku połączenia dwóch polskich stron o Vanessie Anne Hudgens: Vanessa-Hudgens.pl oraz VanHudgens.pl. Na pomysł połączenia stron wpadł Bartel (administrator Vanessa-Hudgens.pl), który napisał do dziewczyn z drugiego fansite z propozycją stworzenia wspólnej strony. Po zgodzie i akceptacji wszystkich członków obu załóg, nadszedł czas na wcielenie pomysłu w życie. Wspólnie myśleliśmy nad nazwą strony, jednak po chwili wszyscy zgodzili się na Team Hudgens Polska. Bartel napisał do Arka, administratora serwisu hostingowego Fan-Strefa.pl, z prośbą o miejsce na serwerze pod nową stronę. Hosting oczywiście dostaliśmy, czas przyszedł na domenę. Po małej przygodzie z nieprofesjonalnym dostawcą (czyt. 1and1.pl), w końcu zarejestrowaliśmy nasz wymarzony adres – TeamHudgens.pl.
Kolejnym etapem prac nad nowym serwisem była galeria. Strona Vanessa-Hudgens.pl posiadała galerię pod osobną domeną (BabyV.pl) co postanowiliśmy wykorzystać i z racji tego iż galeria strony VanHudgens.pl była obszerniejsza, przekopiowaliśmy ją i od tamtej pory wspólnie uzupełnialiśmy o nowe zdjęcia.
Przyszedł czas na portale społecznościowe, tak ważne w dzisiejszym „być” w internecie, założyliśmy konto na Twitterze, które obserwuje Oficjalna Strona Vanessy oraz Film ‚Spring Breakers’, oraz na Facebooku.
Następnie złożyliśmy zamówienie na szablony u niezastąpionej Ally. Zgodziła nam się wykonać wszystko tak jak chcieliśmy i dzięki temu możecie podziwiać piękne grafiki na łamach naszej strony. Musicie przyznać iż dziewczyna się postarała.
Mieliśmy już hosting, domenę, portale społecznościowe i szablony. Ostatnim już etapem przygotowywań były treści, chcieliśmy stworzyć wszystko od nowa i jak najstaranniej, więc ten etap zajął nam najdłużej. Mamy nadzieję iż widać efekty.

1. czerwca 2012: Przyszedł czas na otwarcie. Nareszcie! Do Waszej dyspozycji oddaliśmy idealnie wręcz przygotowaną stronę główną, która oprócz treści merytorycznych, posiada ładną oprawę wizualną. Szablon na stronie głównej został zaprojektowany tak, aby był funkcjonalny i przejrzysty. Na górze strony znalazły miejsce miniatury ostatnio dodanych zdjęć do naszej galerii oraz lista dostępnych tłumaczeń strony, tak aby obcokrajowcy mogli bez problemu odwiedzać nasz serwis. Poniżej znalazła się wyszukiwarka, dzięki której w szybki sposób można wyszukać informacje na stronie, zaproszenie na naszego Twittera oraz adres strony. Jeszcze niżej zamieściliśmy krótkie powitanie, a po środku najważniejsza rzecz z całego nagłówka – Slider. Podzieliliśmy go na slajdy z etapami życia Vanessy oraz projektami. Nie zabrakło również informacji o rodzinie Panny Hudgens oraz jej związkach. Pod tym znajduje się nawigacja strony.
Oprócz strony głównej oddaliśmy wspaniałe działy: Lyrics, z tekstami piosenek oraz ich tłumaczeniami; Fanlisting, czyli listę fanów Vanessy; Dział Style, na którym zamieszczone zostały informacje o kreacjach Baby V; Graphic Center, miejsce gdzie znajdują się grafiki z Vee oraz Video Center – zbiór filmików z naszą idolką.